Edge-Only Void Cube Kirakása Magyarázattal
Az Edge-Only Void Cube Kirakása most már Neked is menni fog! Ez a kocka lehet, hogy először ijesztőnek tűnik, de a kirakása nagyon egyszerű, és az alábbi néhány lépés és a részletes oktató videónk segítségével mindenki pillanatok alatt meg tudja tanulni az Edge-Only Void Cube Kirakását.
Edge-Only Void Cube Kirakása - Lépések
Az Edge-Only Void Cube-ot nagyon egyszerű kirakni és a kirakását felbontottuk pár rövid lépésre, hogy még könnyebben el tudd sajátítani.
Ha már ki tudod rakni a hagyományos, 3×3-as kockát, akkor ezzel a kockával sem fog meggyűlni a bajod, mindössze a végén lévő apró parity okozhat egy kis fejtörést, de azt is le fogjuk írni, hogy ezt hogyan tudod megoldani.
1. Lépés – Fehér oldal kirakása
Az első lépésben a fehér oldalt kell kirakni. Csak kiválasztunk egy nekünk szimpatikus „közepet”, azaz egy oldalt, ahova a fehér elemeket fogjuk vinni.
Itt fontos, hogy ne csak random tegyük egymás mellé az elemeket, hanem úgy, hogy körben a többi szín (zöld, piros, kék, narancssárga) is jól legyen, azaz a megfelelő színek legyenek egymás mellett.
2. Lépés – Második sor
Most jöhet a második sor kirakása, ahol a függőlegesen álló éleket fogjuk kirakni. Ehhez a 3×3-as kockából ismert soronkénti módszert érdemes használni.
- Tartsd úgy a kockát, hogy a fehér oldal legyen alul.
- Keress egy olyan elemet a felső sorban, amelyikben nincs sárga (például zöld-piros).
- Nézd meg, hogy ezen az elemen milyen szín van alul és felül (pl.: alul piros és felül zöld).
- Forgasd a felső sort addig, ameddig az alsó szín (esetünkben a piros) nem lesz az alsó sorban lévő színe fölött (azaz esetünkben az alsó sorban lévő piros fölött).
- Nézd meg, hogy a fenti szín „közepe” jobbra vagy balra van.
- Ha jobbra van csináld ezt: F R’ F’ R
- Ha balra van, akkor pedig csináld ezt: F’ L F L’
- Így sikeresen behelyeztél egy él elemet a második sorba és már csak a maradék hármat kell megcsináld.
Ha egy elem már bent van a második sorban, csak rossz helyen, akkor csináld meg a fenti algoritmusok egyikét, attól függően, hogy melyik oldalon van, és így ki tudod szedni.
3. Lépés – Sárga oldal
A sárga oldal kirakásának, azaz az OLL-nek, 3 állása van ezen a kockán. Az összes állást ugyanazzal az algoritmussal kell megcsinálni, csak az egyes állásoknál többször kell megismételni.
Az algoritmus: F R U R’ U’ F’
Lehetséges állások:
- Két sárga elem van a felső oldalon és ezek egymás mellett vannak.
Ilyenkor a kockát úgy kell tartani, hogy az egyik sárga a velünk átellenes oldalon legyen, a másik pedig a bal kezünknél. (Így egy „üres” hely lesz velünk szemben és a jobb kezünknél)
Ennél az állásnál elég csak egyszer megismételni az algoritmust. - Két sárga elem van a felső oldalon és ezek egymással szemben vannak.
Ilyenkor a kockát tartsuk úgy, hogy a bal kezünknél és a jobb kezünknél legyenek a sárga elemek.
Végezzük el az algoritmust egyszer, majd az 1. állás fog kijönni és csináljuk meg azt is. - Egy sárga elem sincs a felső oldalon.
Ilyenkor mindegy, hogy hogyan tartjuk a kockát csináljuk meg az algoritmust. Ezután kijön a 2. állás, csináljuk meg azt is, majd ki fog jönni az 1. állás.
4. Lépés – A kocka befejezése – PLL
Ebben az utolsó lépésben a teljes kockát be fogjuk fejezni és elmondhatjuk majd magunkról, hogy ki tudjuk rakni az Edge-Only kockát.
Ha két elem van rosszul, amelyek egymás mellett vannak, akkor tartsuk úgy a kockát, hogy egy rossz elem velünk szemben, a másik rossz elem pedig a jobb kezünknél legyen.
Csináljuk meg ezt az algoritmust: R U2 R’ U’ R U’ R’
És gratulálunk! Most már Te is ki tudod rakni ezt a kockát!
Edge-Only Void Cube Kirakása - Videó
Edge-Only Void Cube Kirakása - Videó
Ha te jobban tudsz videókból tanulni, akkor nézd meg ezt az oktató videónkat, amely részletesen bemutatja és elmagyarázza ennek a kockának a kirakását!
x Rubik Kocka Kirakása - Algoritmusok
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Edge-Only Void Cube Részletek
Az Edge-Only Void Cube-nak a legnagyobb különlegessége (ahogy ezt a neve is tükrözi), hogy nincsenek benne sarkok, hanem csak élek találhatóak benne. 12 darab él eleme van, amelyeket szinte ugyanúgy lehet kirakni, mint a „rendes” kockát.